We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBA50146 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
MBA50146
£16.13
£13.44
In Stock
Power Adapter for Sony/LG 65W 19.5V 3.33A Plug:6.5*4.4 Including EU Power Cord
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 18-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| Power supply type | Indoor |
|---|---|
| SKU | MBA50146 |
| EAN | 5712505440292 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19,5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Housing material | Plastic |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Sony A1921409A |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC port type | C5 |
| Power | |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19,5 V |
| AC adapter output current | 3.33 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | 6.5*4.4 |
| Compatibility | Sony A1921409A |
| Certification | CE |
| Design | |
| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Width | 187 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 187 mm |
| Package depth | 127 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package weight | 346 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Technical details | |
| Power | 65 W |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Plug 1 dimensions | 6.5*4.4 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Country of origin | China |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBA50146 power adapter/inver...
£16.13
£13.44
|
Hot Product
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.70
£18.08
|
Bestseller
Yealink PSUUK10W power adapter/inverte...
£19.07
£15.89
|
Popular
HP 65W Smart AC Adapter power adapter/...
£25.54
£21.28
|
Recommended
Lindy 5VDC 3A Multi-country Power Supp...
£24.24
£20.20
|
New
Cisco Power Adapter for IP Phone 6800...
£22.21
£18.51
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBA50146
|
8-0935
|
PSUUK10W
|
H6Y89ET
|
73824
|
CP-6800-PWR-UK=
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
Yealink
|
HP
|
Lindy
|
Cisco
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Scanner
|
IP phone
|
Notebook
|
PC
|
IP phone
|





