LH13QBCEBGBXEN
In Stock
Samsung QB13C, 33 cm (13"), LCD, 1920 x 1080 pixels, Wi-Fi, 16/7
More Information
SKU LH13QBCEBGBXEN
EAN 8806097407300
Manufacturer Samsung
Availability Y
Samsung QB13C. Display diagonal: 33 cm (13"), Display technology: LCD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels, Display brightness: 500 cd/m², HD type: Full HD. Wi-Fi. Operating hours (hours/days): 16/7. Product colour: Black
Display
Panel typeADS
TouchscreenNo
Display technologyLCD
Colour gamut45%
Display diagonal33 cm (13")
Display resolution1920 x 1080 pixels
Display brightness500 cd/m²
HD typeFull HD
Response time8 ms
Contrast ratio (typical)800:1
Contrast ratio (dynamic)10000:1
Viewing angle, horizontal178°
Viewing angle, vertical178°
Pixel pitch0.153 x 0.153 mm
Vertical scan range48 - 75 Hz
Native aspect ratio16:9
Horizontal scan range56 - 84.5 kHz
Ports & interfaces
USB connector typeUSB Type-C
USB portYes
Wi-FiYes
Ethernet LANYes
HDMI ports quantity1
DVI portNo
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
RS-232 interfaceYes
USB ports quantity1
HDMI input ports quantity1
Design
Placement supportedIndoor
OrientationHorizontal/Vertical
Product colourBlack
Panel mounting interface100 x 100 mm
VESA mountingYes
Performance
Operating hours (hours/days)16/7
Wi-FiYes
Power
Power consumption (typical)35 W
Power consumption (standby)0.5 W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Display width322 mm
Display depth19.9 mm
Display height193.5 mm
Display weight800 g
Packaging data
Package width520 mm
Package depth64 mm
Package height238 mm
Package weight1.7 kg
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Technical details
VESA mountingYes
USB connector typeUSB Type-C
Panel typeADS
RS-232 input ports1
Network
Ethernet LANYes
Other features
RS-232 input ports1
Display technologyLCD
Energy efficiency class (old)B
You may also be interested in
Compare Products
Product Samsung QB13C 33 cm (13") LCD Wi-Fi 500 cd/m² Full HD Black 16/7
Bestseller
Samsung QB13C 33 cm (13") LCD Wi-...
Elo Touch Solutions 1717L 43.2 cm (17") LCD 200 cd/m² Black Touchscreen
New
Elo Touch Solutions 1717L 43.2 cm (17&...
Elo Touch Solutions 1517L 38.1 cm (15") LED 240 cd/m² Black Touchscreen Elo Touch Solutions 1517L 38.1 cm (15&...
Elo Touch Solutions 2094L 49.5 cm (19.5") LED 225 cd/m² Black Touchscreen
Hot Product
Elo Touch Solutions 2094L 49.5 cm (19....
Elo Touch Solutions 1590L 38.1 cm (15") LCD 240 cd/m² Black Touchscreen Elo Touch Solutions 1590L 38.1 cm (15&...
Elo Touch Solutions 1790L 43.2 cm (17") LCD/TFT 225 cd/m² Black Touchscreen Elo Touch Solutions 1790L 43.2 cm (17&...