We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts KIT253 computer case part Bezel panel
SKU
KIT253
£25.54
£21.28
In Stock
3.5" LFF HotSwap Tray HP G8/G9 DL360, DL380, G8, G9, G10. HDD/SSD SATA/SAS
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | KIT253 |
|---|---|
| EAN | 5711045675270 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Looking for a solution that will slide right into your exciting setup?
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Type | Bezel panel |
| Size (imperial) | 8.89 cm (3.5") |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Compaq/HP ProLiant BL460C G8, DL160 G8, DL360E G8, DL360p G8, DL380E G8, DL380p G8, DL385P G8, ML350E G8ML350P G8, ML350pT08 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 175 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 100 g |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 116 mm |
| Package height | 38 mm |
| Package weight | 114 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Bezel panel |
| Size (imperial) | 8.89 cm (3.5") |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Compaq/HP ProLiant BL460C G8, DL160 G8, DL360E G8, DL360p G8, DL380E G8, DL380p G8, DL385P G8, ML350E G8ML350P G8, ML350pT08 |
| Packaging data | |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 116 mm |
| Package height | 38 mm |
| Package weight | 114 g |
You may also be interested in
| Product |
Popular
CoreParts KIT253 computer case part Be...
£25.54
£21.28
|
Recommended
CoreParts KIT260 computer case part Ot...
£34.94
£29.12
|
Bestseller
Lenovo 4XF0N03161 computer case part F...
£28.68
£23.90
|
Hot Product
CoreParts KIT252 computer case part Be...
£22.85
£19.04
|
CoreParts MUXMS-00410 computer case part
£24.19
£20.16
|
CoreParts MUXMS-00403 computer case part
£24.19
£20.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KIT253
|
KIT260
|
4XF0N03161
|
KIT252
|
MUXMS-00410
|
MUXMS-00403
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
Lenovo
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
Bezel
|
other
|
Feet
|
Bezel
|
N/A
|
N/A
|



