We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts KIT175 computer case part
SKU
KIT175
£18.82
£15.68
In Stock
2.5" HotSwap Tray SATA/SAS for IBM/Lenovo System
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | KIT175 |
|---|---|
| EAN | 5712505307120 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Looking for a solution that will slide right into your exciting setup?
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 125 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 167 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 60 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 167 mm |
| Package depth | 94 mm |
| Package height | 26 mm |
| Package weight | 60 g |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts KIT175 computer case part
£18.82
£15.68
|
Recommended
CoreParts KIT870 computer case part HD...
£17.47
£14.56
|
Bestseller
CoreParts KIT875 computer case part HD...
£17.47
£14.56
|
Popular
CoreParts KIT837 computer case part HD...
£17.47
£14.56
|
Hot Product
CoreParts KIT252 computer case part Be...
£21.50
£17.92
|
CoreParts KIT253 computer case part Be...
£25.54
£21.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KIT175
|
KIT870
|
KIT875
|
KIT837
|
KIT252
|
KIT253
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
N/A
|
HDD Cage
|
HDD Cage
|
HDD Cage
|
Bezel
|
Bezel
|





