We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-CR-1 POS system accessory
SKU
CA-CR-1
£41.09
£34.24
In Stock
Magnetic Stripe Card Reader for Swordfish 15"
- Easy-configuration utility
- Bi-directional swipe and read capability
- Single, dual and tripe track(s) decoding
- Meet with ISO and JIS-II standards
- Power up diagnostics
- Audio notification (card reading confirmed)
- Over 300,000 passes (minimum)
| SKU | CA-CR-1 |
|---|---|
| EAN | 5706998663900 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
CA-CR-1
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 100 g |
| Package width | 138 mm |
| Package depth | 126 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 184 g |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Capture CA-CR-1 POS system accessory
£41.09
£34.24
|
Bestseller
Ergonomic Solutions SpacePole Payment...
£46.33
£38.61
|
New
HP 700mm Cable Kit for CFD on RP9
£49.73
£41.44
|
Havis ASSB0121 POS system accessory PO...
£55.60
£46.33
|
Recommended
Havis 367-5777 POS system accessory PO...
£52.75
£43.96
|
Hot Product
Havis ASS90121A POS system accessory P...
£37.22
£31.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-CR-1
|
DTP101-02
|
V7S63AA
|
ASSB0121
|
367-5777
|
ASS90121A
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Ergonomic Solutions
|
HP
|
Havis
|
Havis
|
Havis
|
| Material |
N/A
|
Metal
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Connector 1 |
N/A
|
N/A
|
DisplayPort
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 2 |
N/A
|
N/A
|
DisplayPort
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
POS mount
|
N/A
|
POS Stand
|
POS protective case
|
POS Stand
|
| Connector 1 gender |
N/A
|
N/A
|
Male connector
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 2 gender |
N/A
|
N/A
|
Male connector
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





