We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Canon GP-501 Glossy Photo Paper A4 - 100 Sheets
SKU
0775B001
£28.98
£24.15
In Stock
GP-501 Glossy Photo Paper A4 - 100 Sheets
- Glossy finish
- Excellent match for Canon ChromaLife100+ inks
- Great for regular photo printing
| SKU | 0775B001 |
|---|---|
| EAN | 4960999293929 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
Glossy photo paper for printing everyday photographs and reprints with photo-lab quality. "Everyday Use" photo paper provides economical way to produce your holiday photos with glossy finish at home.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Paper dimensions | 210 x 297 mm |
| Features | |
| Finish type | Gloss |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Paper size | A4 |
| Media weight | 200 g/m² |
| Technical details | |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Paper size | A4 |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Paper dimensions | 210 x 297 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Canon GP-501 Glossy Photo Paper A4 - 1...
£28.98
£24.15
|
Canon PT-101 Pro Platinum Photo Paper...
£41.80
£34.83
|
Recommended
Canon SG-201 Semi-Gloss Photo Paper Pl...
£30.05
£25.04
|
New
Epson Archival Matte Paper - A4 - 50 S...
£24.76
£20.63
|
Popular
Epson Premium Semi-Gloss Photo Paper -...
£24.76
£20.63
|
Bestseller
HP Everyday Photo Paper, Glossy, 200 g...
£25.52
£21.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
0775B001
|
2768B017
|
1686B026
|
C13S041342
|
C13S041332
|
Q2510A
|
| Manufacturer |
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
HP
|
| Finish type |
Gloss
|
N/A
|
Semi-gloss
|
Matte
|
Semi-gloss
|
Gloss
|





