We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PABC003 battery charger
SKU
PABC003
£112.58
£93.82
In Stock
Single battery charger
| Batteries included | No |
|---|---|
| SKU | PABC003 |
| EAN | 4977766785518 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Y |
Connect up to 4 docks at once to charge 4 batteries from the same power supply. This accessory is compatible with the RJ-4230B Rugged Jet Mobile Printer.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible products | RJ-4230B |
| Type | Indoor battery charger |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 109 mm |
| Depth | 126 mm |
| Height | 121 mm |
| Weight | 206 g |
| Package weight | 352 g |
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Type | Indoor battery charger |
| Compatible products | RJ-4230B |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 352 g |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| AC adapter included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85044055 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 120 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Pallet gross weight | 190.9 kg |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85044055 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Brother PABC003 battery charger
£112.58
£93.82
|
Zebra SAC-TC7X-4BTYPP-01 battery charger
£176.42
£147.02
|
Hot Product
Zebra SAC-MPP-1BCHGUK1-01 battery char...
£127.13
£105.94
|
Honeywell CT40-QBC-0 battery charger
£77.24
£64.37
|
Bestseller
Datalogic 94ACC0274 battery charger Ha...
£163.98
£136.65
|
Recommended
Zebra BTRCUP-HC2L5L-01 battery charger...
£122.75
£102.29
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PABC003
|
SAC-TC7X-4BTYPP-01
|
SAC-MPP-1BCHGUK1-01
|
CT40-QBC-0
|
94ACC0274
|
BTRCUP-HC2L5L-01
|
| Manufacturer |
Brother
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
Datalogic
|
Zebra
|
| Batteries included |
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N
|
N/A
|
| Power source type |
N/A
|
N/A
|
AC
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Suitable for |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Handheld mobile computer battery
|
Handheld mobile computer battery
|





