We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AVer D-Type Ceiling Mount
SKU
112AU9P1-AXX
£88.70
£73.92
In Stock
D-Type Ceiling Mount f/Aver PTZ330
| SKU | 112AU9P1-AXX |
|---|---|
| EAN | 4719552125685 |
| Manufacturer | AVer |
| Availability | Y |
Ceiling Mount - D Type
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounts |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Taiwan |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |
| Material | Metal |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 242 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Package weight | 2.6 kg |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package weight | 2.6 kg |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
AVer D-Type Ceiling Mount
£88.70
£73.92
|
Bestseller
Logitech TV Mount for MeetUp
£92.74
£77.28
|
Popular
Axis 5504-641 camera mounting accessory
£124.81
£104.01
|
PTZOptics PT-WM-3-WH camera mounting a...
£91.01
£75.84
|
Vivolink VLSHELF-CAMPTZ camera mountin...
£72.47
£60.39
|
Recommended
Logitech Rally Camera
£78.30
£65.25
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
112AU9P1-AXX
|
939-001498
|
5504-641
|
PT-WM-3-WH
|
VLSHELF-CAMPTZ
|
993-001904
|
| Manufacturer |
AVer
|
Logitech
|
Axis
|
PTZOptics
|
VivoLink
|
Logitech
|
| Product type |
N/A
|
Monitor mount
|
N/A
|
Mounting arm
|
Camera shelf
|
Camera mount/splitter case
|





