We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ASUS ROG STRIX RG-05 heat sink compound Thermal paste 3 g
SKU
90RC01C0-B0EAY0
£13.73
£11.44
In Stock
ROG Strix RG-05 Performance Thermal Paste
| SKU | 90RC01C0-B0EAY0 |
|---|---|
| EAN | 4711636091169 |
| Manufacturer | ASUS |
| Availability | Y |
Premium thermal Performance
ROG Strix RG-05 Performance Thermal Paste features exceptional heat conductivity to ensure peak performance and temperature control. Elevate your gaming experience and stay ahead of the competition.
Enhance your computer's cooling performance stably
ROG Strix RG-05 Performance Thermal Paste features exceptional heat conductivity to ensure peak performance and temperature control. Elevate your gaming experience and stay ahead of the competition.
ROG Strix RG-05 Performance Thermal Paste features exceptional heat conductivity to ensure peak performance and temperature control. Elevate your gaming experience and stay ahead of the competition.
Enhance your computer's cooling performance stably
ROG Strix RG-05 Performance Thermal Paste features exceptional heat conductivity to ensure peak performance and temperature control. Elevate your gaming experience and stay ahead of the competition.
| Features | |
|---|---|
| Type | Thermal paste |
| Density | 2.8 g/cm³ |
| Viscosity note | 350 Pa-S |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3 g |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 30 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Density | 2.8 g/cm³ |
| Viscosity note | 350 Pa-S |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
ASUS ROG STRIX RG-05 heat sink compoun...
£13.73
£11.44
|
Popular
StarTech.com 20g Tube CPU Thermal Past...
£11.20
£9.33
|
Recommended
Akasa TIM Wipes
£13.25
£11.04
|
Gembird TG-G15-02 heat sink compound T...
£12.44
£10.37
|
Hot Product
DeepCool Z10 heat sink compound Therma...
£12.00
£10.00
|
Bestseller
ARCTIC MX-6 ULTIMATE Performance Therm...
£11.14
£9.28
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
90RC01C0-B0EAY0
|
HEATGREASE20
|
AK-TCW-02
|
TG-G15-02
|
DP-TIM-Z10-1
|
ACTCP00080A
|
| Manufacturer |
ASUS
|
StarTech.com
|
Akasa
|
Gembird
|
DeepCool
|
ARCTIC
|
| Type |
Thermal paste
|
N/A
|
N/A
|
Thermal paste
|
Thermal paste
|
N/A
|





