We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC M6 Hardware Kit
SKU
AR8100
£66.46
£55.38
In Stock
M6 Hardware Kit
| SKU | AR8100 |
|---|---|
| EAN | 0731304002710 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
M6 hardware for mounting equipment in enclosure with square hole mounting rails Qty 32 sets of M6 cage nuts, nylon washers and slot/phillips screws
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.37 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 360 g |
| Width | 13 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 25 mm |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |
| Package width | 241 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package depth | 165 mm |
| Package weight | 450 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
APC M6 Hardware Kit
£66.46
£55.38
|
Motorola Stand Gooseneck LS22XX White
£56.56
£47.13
|
Popular
Motorola SMB LS2208 Intellistand black
£36.42
£30.35
|
Bestseller
Zebra SG-NGWT-WSTPLN-01 mounting kit B...
£73.70
£61.42
|
New
RAM Mounts RAM-217-1U mounting kit
£87.80
£73.17
|
Hot Product
Zebra KT-152098-03 mounting kit Black
£56.58
£47.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8100
|
20-61019-01R
|
20-61019-02R
|
SG-NGWT-WSTPLN-01
|
RAM-217-1U
|
KT-152098-03
|
| Manufacturer |
APC
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
RAM Mounts
|
Zebra
|





