We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Combination Lock Handles (Qty 2) for NetShelter SX / SV / VX Enclosures
SKU
AR8132A
£270.16
£225.13
In Stock
Combination Lock Handles (Qty 2) for NetShelter SX / SV / VX Enclosures
| SKU | AR8132A |
|---|---|
| EAN | 0731304232568 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
The 3-tumbler combination lock handle, with master key override, offers additional security to a standard NetShelter enclosure. This combination lock uses the same mounting as standard swing-handle.
| Features | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 340 g |
| Weight | 230 g |
| Packaging data | |
| Package dimensions (WxDxH) | 102 x 203 x 51 mm |
| Package weight | 340 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Package dimensions (WxDxH) | 102 x 203 x 51 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 70 x 89 x 159 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.03 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 102 x 203 x 51 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 70 x 89 x 159 mm |
You may also be interested in
| Product |
APC Combination Lock Handles (Qty 2) f...
£270.16
£225.13
|
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tr...
£156.94
£130.78
|
Sonnet RACK-MIN-3X rack accessory Moun...
£356.96
£297.47
|
Ubiquiti U-Rack-6U-TL Rack base
£294.62
£245.52
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8132A
|
P48813-B21
|
RACK-MIN-3X
|
U-RACK-6U-TL
|
| Manufacturer |
APC
|
HPE
|
Sonnet
|
Ubiquiti
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Mounting kit
|
Rack base
|



